KONST / Litografier / Färglitografi 13914241
nr 1391 4241
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, "Skutvinter på Djurgården". Signerad, numrerad 226/360. Motivet: 35x26, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 april 2021
kl 18:24:52
19/4 09:15:46
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska